اداره کل هواشناسی استان مرکزی
En
                                              شعار سازمان جهانی هواشناسی در سال 2021 : اقیانوس، وضع هوا و اقلیم ما
۱۴۰۰ چهارشنبه ۶ مرداد
انعقاد تفاهم نامه همکاری بین هواشناسی و شرکت توزیع نیروی برق مرکزی 1398/05/03
انعقاد تفاهم نامه همکاری بین هواشناسی و شرکت توزیع نیروی برق مرکزی

به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان مرکزی تفاهم نامه همکاری بین اداره کل هواشناسی و شرکت توزیع نیروی برق در راستای نیازهای طرفین تفاهم نامه سه شنبه 1مرداد ماه 1398 منعقد گردید.

مدیرکل هواشناسی استان مرکزی در این نشست گفت: تغییر اقلیم و متعاقب آن تغییر در رویه دمای هوا و نیز پیامدهای آن اعم از افزایش دما در سال ها و ماه های اخیر، نیاز فزاینده مشترکین توزیع برق به استفاده از ادوات سرمایشی و نهایتاً مصرف فزاینده برق را در پی خواهد داشت.

آرش بهاروند احمدی، همکاری مشترک برای تهیه بولتن ویژه وضعیت جوی بر اساس نیازهای شرکت توزیع برق و امکانات سازمان هواشناسی و ارسال منظم آن طبق توافق طرفین،بهره گیری از توانایی های اداره کل هواشناسی و شرکت توزیع نیروی برق جهت اجرای فعالیت های مشترک و متقابل آموزشی در سطح جامعه هدف متناسب با نیازهای طرفین، برگزاری دیسکاشن های تخصصی و انجام طرح های پژوهشی مشترک از جمله تعهدات هواشناسی استان در این تفاهم نامه ذکر کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی نیز با بیان این که در ماه های گرم سال، میزان مصرف برق در کشور به طرز چشمگیری افزایش می یابد اظهار داشت: آگاهی از شرایط جوی و آب و هوای منطقه می تواند امکان مدیریت بهتر شبکه های توزیع برق و خدمت گذاری بهتر به مردم را فراهم سازد.

مهندس محمد اله داد گفت: همکاری تخصصی برای تعیین نقاط مهم و حساس از نظر شرکت توزیع نیروی برق برای پیش بینی هوا در شرایط بحران، پیک بار و اعمال خاموشی ها ، اقدام لازم جهت برآوردن نیازهای آموزشی و رفاهی اداره کل هواشناسی ، اعلام آسیب های شبکه ناشی از عوامل جوی و اطلاع رسانی دوره ای به اداره کل هواشناسی استان از جمله تعهدات شرکت توزیع برق استان مرکزی در این تفاهم نامه به شمار می رود.

وی اقدامات و مشاوره های فنی جهت تامین پایدار و مطمئن برق و تثبیت ولتاژ، مشاوره در خصوص میزان مصرف برق ایستگاه های هواشناسی و بهینه کردن مصرف و بررسی مشکلات فنی ایستگاه های هواشناسی پس از معرفی آنها توسط اداره کل هواشناسی را از دیگر تعهدات این شرکت دانست.

 
 
تعداد بازدید: 206
امتیازدهی
:0 :0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به اداره كل هواشناسي استان مركزي ميباشد.
Powered by DorsaPortal