اداره کل هواشناسی استان مرکزی
En

                                                        شعار سازمان جهانی هواشناسی در سال 2019: "خورشید، زمین و هوا"

۱۳۹۸ چهارشنبه ۴ ارديبهشت
افتتاح ایستگاه هواشناسی سینوپتیک تکمیلی شهرستان زرندیه 1397/06/13
افتتاح ایستگاه هواشناسی سینوپتیک تکمیلی شهرستان زرندیه

 

به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان مرکزی ایستگاه هواشناسی سینوپتیک تکمیلی شهرستان زرندیه همزمان با هفته دولت 11 شهریور ماه 1397 با حضور استاندار، معاونان استاندار، نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی، فرماندار زرندیه و مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح شد.

ایستگاه هواشناسی سینوپتیک تکمیلی شهرستان زرندیه در ابتدای جاده خشکرود واقع شده است که با صرف اعتباری بالغ بر 6500 میلیون ریال از محل اعتبارات ملی و 6000 میلیون ریال از ردیف اعتبارات استانی به عنوان یکی از پروژه های هفته دولت با حضور استاندار مرکزی افتتاح شد.

مدیر کل هواشناسی استان مرکزی در مراسم افتتاح این پروژه گفت: احداث ایستگاه هواشناسی از زیرساخت های اصلی استقرار امداد هوایی در شهرستان زرندیه است.

مرتضی ذوالفقاری با اشاره به استقرار پایگاه امداد و نجات هوایی در این شهرستان، بیان کرد: یکی از شرایط مهم در پرواز بالگردهای امدادی، اطلاع کافی از وضعیت جوی است تا پرواز ایمن و مطمئن برقرار شود.

وی اظهار کرد: در محاسبات پروازی بر اساس سمت وزش باد اجازه پرواز داده می شود و خدمات علمی در مواقع بروز مخاطرات آب و هوایی در اختیار بهره برداران قرار می گیرد.

ذوالفقاری تصریح کرد: ایستگاه هواشناسی سینوپتیک شهرستان زرندیه به گونه ای طراحی شده است که اطلاعات و داده های هواشناسی به صورت دقیق در اختیار مرکز امداد و نجات هوایی قرار می گیرد.

وی ادامه داد: عملیات اجرایی احداث ایستگاه هواشناسی زرندیه از سال 1390 آغاز شده و بدلیل محدودیت اعتبارات زمان بر شد.

مدیرکل هواشناسی استان مرکزی با بیان اینکه این ایستگاه در زمینی به مساحت 6 هزار متر مربع و فضای اداری به وسعت 150 متر مربع با صرف اعتبار تملک دارایی سرمایه ای بالغ بر 12 میلیارد و 500 میلیون ریال احداث شده است، خاطرنشان کرد: این اعتبار برای تسطیح زمین، احداث ساختمان، دیوار کشی و محصور کردن، تامین زیرساخت ها و ادوات هواشناسی هزینه شده است.

به گفته وی، طبق چارت سازمانی در ایستگاه هواشناسی سینوپتیک شهرستان زرندیه یک نفر به عنوان رئیس و دو نفر به عنوان کارشناس هواشناسی همدیدی مشغول به کار می شوند.

 
تعداد بازدید: 92
امتیازدهی
:0 :0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به اداره كل هواشناسي استان مركزي ميباشد.
Powered by DorsaPortal