اداره کل هواشناسی استان مرکزی
En

                                                                فراخوان ششمین کنفرانس منطقه ای تغییر اقلیم

۱۳۹۸ دوشنبه ۱ مهر
برگزاری کارگاه آموزشی با موضوع تاثیر متقابل هوا و اقلیم و لایه مرزی جو بر مسآله آلودگی هوای شهرها و مناطق صنعتی 1397/09/05
برگزاری کارگاه آموزشی با موضوع تاثیر متقابل هوا و اقلیم و لایه مرزی جو بر مسآله آلودگی هوای شهرها و مناطق صنعتی

با همکاری اداره کل هواشناسی استان مرکزی کارگاه آموزشی تاثیر متقابل هوا و لایه مرزی جو بر آلودگی هوای شهرها و مناطق صنعتی در اراک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان مرکزی، با حضور دستگاه‌های اجرایی استان، کارگاه آموزشی با موضوع تاثیر متقابل هوا و لایه مرزی جو بر آلودگی هوای شهرها و مناطق صنعتی روز چهارشنبه 30 آبان 1397 در محل سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی با همکاری اداره کل هواشناسی استان برگزار شد.

دکتر علیزاده استادیار موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در این کارگاه آموزشی گفت: امروزه مسأله آلودگی محیط زیست یکی از دغدغه های اصلی جوامع شده است. از جمله آلودگی هوا می تواند منشأهای طبیعی مثل گردوخاک، آلاینده های حساسیت زای هوایی ناشی از گرده های گیاهی و آتش سوزی جنگل ها و منشاء انسانی مثل آلودگی شهرها ناشی از فعالیت های صنعتی، خودرو و ... داشته باشد.

وی افزود: مطالعات مربوط به کیفیت هوا که برای دستیابی به اهدافی چون پایش کیفیت، پیش بینی انتشار از منابع آلاینده و تخمین فعالیت‌های اصلاحی پیشنهادی و کاهش آلودگی شامل اندازه‌گیری‌های میدانی، مطالعه بر موجودی چشمه های انتشار و بعلاوه مطالعات هواشناختی برای اندازه‌گیری سیر تکاملی آلاینده ها و فراوانی و ویژگی های واررونگی، خصوصیت بادهای محلی، ویژگی‌های لایه مرزی جو، مدل های رایانه ای شبیه سازی پخش آلودگی، پتانسیل آلودگی هوا در هر نقطه می باشد که به نظر می رسد این بخش در مطالعات مربوط به آلودگی شهر اراک می بایست مورد توجه قرار گیرد.

هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی آشنایی مسئولین و کارشناسان استانی با عناوین فوق بوده است.

تعداد بازدید: 69
امتیازدهی
:0 :0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به اداره كل هواشناسي استان مركزي ميباشد.
Powered by DorsaPortal