اداره کل هواشناسی استان مرکزی
En

شعار روز جهانی هواشناسی در سال 2018: آماده باش جوی، هوشیاری اقلیمی

 

 
 
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۸ آذر
حضور مدیرکل هواشناسی استان مرکزی در گفتگوی ویژه خبری 1397/09/07
حضور مدیرکل هواشناسی استان مرکزی در گفتگوی ویژه خبری

آرش بهاروند احمدی مدیر کل هواشناسی استان مرکزی، شامگاه شنبه 3 آذر 1397 در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه استانی آفتاب شرکت کرد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان مرکزی، بهاروند احمدی به تحلیل وضعیت آب و هوایی استان پرداخته و گفت: بارش باران در استان مرکزی از ابتدای مهرماه سالجاری تا کنون نسبت به بلند مدت، رشد 96 درصدی داشته و میانگین بارش در استان 86.9 میلیمتر بوده است.

در ادامه با توجه به تحلیل پیش بینی هفتگی و فصلی استان، وضعیت بارندگی پاییزی استان مرکزی تاکنون را مطلوب دانست و گفت:در ماه های آذر، دی و بهمن بارش ها نرمال ولی از لحاظ دمایی در دی و بهمن بین 1 تا 2 درجه افزایش دما خواهیم داشت.

مدیر کل هواشناسی استان مرکزی تصریح کرد: در استان مرکزی 12 ایستگاه هواشناسی سینوپتیک، 100 ایستگاه بارانسنجی، 3 ایستگاه هواشناسی جاده ای و 1 ایستگاه هواشناسی کشاورزی محلات وجود دارد.

بهاروند در پاسخ به سوال مجری برنامه مبنی بر اینکه ایا شهرستانی در استان هست که ایستگاه هواشناسی نداشته باشد گفت: در شهرستان فرمهین از سال 1390 عملیات احداث ایستگاه هواشناسی شروع شده است اما به دلیل کمبود اعتبارات این پروژه نیمه تمام مانده است و با توجه به اینکه یکی از برنامه های اداره کل هواشناسی استان مرکزی توسعه شبکه ایستگاه های هواشناسی در سطح استان می باشد،با پیگیری‌ها و مذاکرات انجام شده با استاندار محترم، ایشان قول مساعد تامین اعتبار جهت تکمیل پروژه احداث هواشناسی فرمهین را دادند.

وی در ادامه ضمن معرفی طرح تهک اذعان نمود: با توجه به اینکه طرح تهک کشاورزی در استان مرکزی راه اندازی شده است، کشاورزان می توانند با مراجعه به سایت tahak.irimo.ir در سامانه ثبت نام نموده و براساس نوع محصول، اطلاعیه و اخطاریه ها و توصیه های هواشناسی کشاورزی را به صورت پیامک دریافت نمایند.

در پایان نیز ایشان پاسخگوی سوالات ارسالی از سوی مخاطبین بودند.


تعداد بازدید: 44
امتیازدهی
:0 :0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به اداره كل هواشناسي استان مركزي ميباشد.
Powered by DorsaPortal