اداره کل هواشناسی استان مرکزی
En

                                                        شعار سازمان جهانی هواشناسی در سال 2019: "خورشید، زمین و هوا"

۱۳۹۸ جمعه ۳ خرداد
ورود سامانه بارشی به استان مرکزی در پایان هفته 1397/12/16
ورود سامانه بارشی به استان مرکزی در پایان هفته

سامانه بارشی که از بعدازظهر پنجشنبه 16 اسفند 1397 وارد کشور می‌شود، طی روزهای جمعه و شنبه سبب بارش برف و باران و وزش باد در استان خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان مرکزی، غلامرضا مرادی، رئیس پیش‌بینی و صدور پیش آگاهی های جوی در خصوص سامانه بارشی که از بعدازظهر امروز از نواحی شمال غرب کشور وارد می شود گفت:  بررسی آخرین خروجی مدل های پیش یابی حاکی از ورود سامانه بارشی از نواحی شمال غرب کشور از ساعات بعدازظهر امروز می باشد. این سامانه از فردا استان مرکزی را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد و تا بعدازظهر روز شنبه موجب بارش برف و باران و وزش باد در استان خواهد شد. سامانه از صبح فردا فعالیت خود را از نواحی شمالی استان آغاز خواهد کرد و تا ساعات بعدازظهر بارش ها در سایر نواحی استان نیز آغاز خواهد شد.

به گفته ی این مسئول: با توجه به هسته سرد سامانه، بارش ها عمدتا بصورت بارش برف خواهد بود و بیشترین بارش ها و عمده فعالیت سامانه در استان از جمعه شب تا صبح شنبه خواهد بود. سامانه بارشی از بعدازظهر روز شنبه بتدریج از نواحی مرکزی کشور عبور خواهد کرد و با عبور سامانه دمای هوای استان بطور میانگین بین 4 تا 5 درجه کاهش خواهد یافت.  

مرادی در خاتمه گفت: با توجه به بارش برف در اغلب مناطق استان احتمال اختلال در تردد جاده ها و گردنه های استان و همچنین برخی معابر شهری پیش بینی می شود. همچنین به دلیل احتمال وزش باد بویژه در مناطق شمالی استان احتمال کولاک برف در برخی از مناطق از جمله جاده های کوهستانی و گردنه ها دور از انتظار نمی باشد. لذا توصیه می شود تمهیدات لازم جهت آمادگی و جلوگیری از خسارات احتمالی در نظر گرفته شود.

 
تعداد بازدید: 86
امتیازدهی
:0 :0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به اداره كل هواشناسي استان مركزي ميباشد.
Powered by DorsaPortal