اداره کل هواشناسی استان مرکزی
En

                                                               شعار سال 2020 سازمان جهانی هواشناسی: "اقلیم و آب"

  

۱۳۹۹ يکشنبه ۱۵ تير
دیدار مدیرکل هواشناسی با رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی 1398/06/16
دیدار مدیرکل هواشناسی با رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی

مهندس بهاروند مدیر کل هواشناسی استان با دکتر سلیمی رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی و نماینده مردم شریف دلیجان و محلات دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان مرکزی، آرش بهاروند مدیرکل هواشناسی استان روز پنجشنبه 14 شهریور 1398در دیدار با علیرضا سلیمی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد هواشناسی استان، مسائل و مشکلات موجود، عملکرد سامانه توسعه هواشناسی کاربردی، مهمترین چالش هواشناسی را کمبود نیروی انسانی، کمبود اعتبارات و نیاز هواشناسی به تجهیزات روز دنیا از جمله سامانه رادار و هشدار سیل، بویژه ارتباط کلیه ایستگاه های هواشناسی سطح استان از طریق فیبر نوری عنوان و از رئیس مجمع نمایندگان خواستار حمایت همه جانبه نمایندگان محترم استان از برنامه های سازمان هواشناسی کشور شدند.

دراین نشست دکتر سلیمی بر لزوم تقویت اداره هواشناسی شهرستان های محلات و دلیجان از نظر تجهیزات و نیروی انسانی تاکید کرد و گفت: اداره هواشناسی شهرستان های محلات و دلیجان از نظر نیروی انسانی دچار مشکل است و نیاز هست در این بخش به این ادارات کمک شود.

وی ضمن تقدیر از عملکرد هواشناسی شهرستان های دلیجان و محلات افزود: با پیش بینی های دقیق سازمان هواشناسی اعتماد مردم به این سازمان افزایش یافته است و سازمان هواشناسی می تواند در زمینه کشت پاییزه و نوع کشت براساس وضعیت بارندگی ها به کشاورزان یاری رساند.

دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطر نشان کرد: اکنون با توجه به بارندگی های اخیر و وقوع سیل، فضای ذهنی نمایندگان آماده است و می توان با تعامل بیشتر از نظر تجهیز هواشناسی و افزایش بودجه این سازمان اقدامات مناسبی صورت گیرد. در این بخش می توان با یک طرح دو فوریتی برای تجهیز بیشتر هواشناسی در زمینه انجام ماموریت های این سازمان برنامه ریزی و اقدام مناسب صورت گیرد.

در پایان این دیدار مقرر گردید: در اولین جلسه مجمع نمایندگان از برنامه های سازمان هواشناسی کشور در مجلس شورای اسلامی حمایت لازم صورت پذیرد.

 

تعداد بازدید: 119
امتیازدهی
:0 :0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به اداره كل هواشناسي استان مركزي ميباشد.
Powered by DorsaPortal