اداره کل هواشناسی استان مرکزی
En

                                                               شعار سال 2020 سازمان جهانی هواشناسی: "اقلیم و آب"

  

۱۳۹۹ شنبه ۲۵ مرداد
هواشناسی استان مرکزی یکی از دستگاه های شاخص در  مدیریت بحران و خدمات رسانی به مردم 1399/05/08
هواشناسی استان مرکزی یکی از دستگاه های شاخص در مدیریت بحران و خدمات رسانی به مردم

نشست مدیرکل هواشناسی استان مرکزی به همراه مسئول حراست و رئیس اداره هواشناسی شهرستان اراک با دکتر بختیاری فرماندار شهرستان اراک پیرامون مسائل و مشکلات اداره کل هواشناسی استان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان مرکزی، امان محمد کمالی مدیرکل هواشناسی استان در دیدار با دکتر بختیاری فرماندار شهرستان اراک ضمن ارائه گزارشی از عملکرد هواشناسی استان، گفت:

امروزه نقش و اهمیت خدمات هواشناسی در بخش های مختلف از جمله مدیریت بحران، کشاورزی، صنایع، انرژی، هوانوردی، آلودگی هوا و امور زیربنایی برای آحاد مردم و مسئولان ملموس می باشد.

با عنایت به تغییرات اقلیمی و در جهت افزایش تاب آوری در مقابله با اثرات آن و همگام با کشورهای پیشرفته دنیا سازمان هواشناسی کشور درصدد آمادگی بیش از پیش در مقابله و کاهش اثرات ناشی از تغییرات اقلیمی بر آمده است. از سوی دیگر سال 1399 از جانب مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به سال جهش تولید نام گداری شده است در این راستا سازمان هواشناسی با ارائه توصیه های فنی به بخش های مختلف بوِیژه بخش کشاورزی نقشی بسیار اساسی در کاهش هزینه های تولید، افزایش بهره وری و ارزش افزوده کشاورزی و افزایش تولید کشور دارد.  کمالی تکمیل و ارتقاء شبکه ایستگاههای باران سنجی و اقلیم شناسی استان، خرید تجهیزات پایش آلودگی شهری و پایش آتش سوزی و بهسازی و نوسازی هواشناسی سینوپتیک اصلی اراک را از مهم ترین برنامه های هواشناسی در سطح شهرستان اراک عنوان نمود و خواستار همکاری و مساعدت بیش از پیش فرمانداری شهرستان اراک در زمینه افزایش اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای شهرستان شد. کمالی از اختصاص اعتبار جهت جابجایی و احداث ساختمان هواشناسی فرودگاهی شهرستان اراک در سال 1399 تشکر و قدردانی نمود.

بختیاری فرماندار شهرستان اراک ضمن قدردانی از زحمات و تلاش های مدیریت و کارکنان هواشناسی استان گفت: با پیش بینی های دقیق سازمان هواشناسی اعتماد مردم به این سازمان افزایش یافته است.

وی افزود: جایگاه و اهمیت هواشناسی در پیش بینی و جلوگیری از بحران و خسارات جانی و مالی ناشی از آن بر بخش های مختلف بسیار حائز اهمیت بوده به طوریکه هواشناسی یکی از دستگاه های شاخص در مدیریت بحران و خدمات رسانی به مردم می باشد و فرمانداری در چارچوب قوانین و مقررات در زمینه رفع کمبودها و مشکلات و افزایش اعتبارات بیش از پیش با هواشناسی همکاری و مساعدت خواهد نمود.  

 
 
تعداد بازدید: 78
امتیازدهی
:5 :1
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به اداره كل هواشناسي استان مركزي ميباشد.
Powered by DorsaPortal