اداره کل هواشناسی استان مرکزی
En
                                                                                 چهلمین سالگرد دفاع مقدس گرامی باد.
۱۳۹۹ دوشنبه ۷ مهر
گفتگوی مدیرکل هواشناسی استان مرکزی با خبرگزاری جمهوری اسلامی درخصوص جابجایی و احداث ساختمان جدید هواشناسی ساوه 1399/06/25
گفتگوی مدیرکل هواشناسی استان مرکزی با خبرگزاری جمهوری اسلامی درخصوص جابجایی و احداث ساختمان جدید هواشناسی ساوه

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان مرکزی ، امان محمد کمالی مدیرکل هواشناسی استان مرکزی در مصاحبه با خبرگزاری ایرنا گفت: جانمایی و اعتبارات پروژه هواشناسی ساوه بر اساس تفاهم سه جانبه میان رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، استاندار و رئیس برنامه و بودجه استان مرکزی مشخص و برگه واگذاری زمین هم از سوی اداره کل راه و شهرسازی استان اخذ شده است.

وی اظهار داشت: نقشه طراحی ساختمان و پلتفرم این پروژه از سازمان هواشناسی کشور اخذ شده و منتظر دریافت پروانه ساخت از سوی شهرداری ساوه هستیم که تاکنون محقق نشده است.

مدیرکل هواشناسی استان مرکزی افزود: پیمانکار این طرح مشخص شده و منتظر صدور پروانه ساخت شهرداری هستیم که در این صورت عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

این مسئول خاطر نشان کرد: اعتبار اولیه و اختصاص یافته به این پروژه 6 میلیارد و 530 میلیون ریال است که برای شروع پروژه مناسب است اما برای سایر امور از قبیل عملیات عمرانی، ساخت و ساز، محوطه سازی و دیوارکشی به کمک مسئولان استان نیاز داریم.

کمالی تاکید کرد: برای تجهیزات فنی و سایر دستگاه ها مانند ایستگاه خودکار و... از سازمان هواشناسی کشور کمک خواهیم گرفت .

وی گفت: نقشه ای که برای هواشناسی جدید ساوه تهیه شده به صورت تیپ و مشابه سایر ادارات و ایستگاههای هواشناسی در سراسر کشور است و اکنون در اختیار پیمانکار است که امیدواریم با صدور پروانه ساخت از سوی شهرداری ساوه هرچه زودتر عملیات اجرائی آن آغاز شود.

کمالی اظهار داشت: در صورتی که اعتبارات این پروژه تامین شود، تلاش خواهیم کرد ساختمان و اداره جدید هواشناسی ساوه را در هفته دولت یا حداکثر دهه فجر 1400 به بهره برداری برسانیم.

مردم و مسئولان ساوه در سالهای اخیر همواره خواستار محاسبه برق مصرفی خانوارهای این شهر مطابق با تعرفه گرمسیری هستند و دلیل آن را درجه بالای گرما در این منطقه عنوان می کنند.

مدیرکل هواشناسی استان مرکزی در خصوص محاسبه برق مشترکان ساوجی در صورت راه اندازی هواشناسی جدید براساس تعرفه گرمسیری، گفت: در این خصوص مجمع نمایندگان استان از جمله نماینده مردم ساوه پیگیری های زیادی انجام داده اند و در صحبتی که با رئیس پژوهشگاه هواشناسی کشور در این رابطه داشتم، ایشان اعلام آمادگی کردند که در حیطه اختیارات و وظایف موجود همکاری و مساعدت کنند اما چون متولی امر وزارت نیرو و شرکت توانیر است، آنها نیز باید بر اساس یک طرح آمادگی خود را برای اعمال تعرفه گرمسیری اعلام کنند.

کمالی گفت: اکنون شرکت گاز با پژوهشگاه هواشناسی در مورد محاسبه تعرفه گاز مصرفی مشترکان به تفاهم رسیده است و این رویه در کل کشور اجرا شده است ؛ از این رو وزارت نیرو نیز باید در این زمینه با پژوهشگاه یا سازمان هواشناسی کشور براساس یک طرح و پروپوزال برای محاسبه برق مشترکان با تعرفه گرمسیری به نتیجه برسند تا در استان مرکزی و شهرستان ساوه نیز اعمال شود.

وی افزود: در سالهای گذشته به خصوص سال 1394 طرح هایی در این رابطه در قالب تفاهم نامه تدوین شد اما از سوی توانیر پیگیری نشد در حالیکه پژوهشگاه هواشناسی آمادگی انجام این طرح را دارد و فقط موافقت و همراهی وزارت نیرو را لازم دارد.

مدیرکل هواشناسی استان مرکزی تاکید کرد: این اداره در قبال اجرای تعرفه برق مشترکان ساوه و سایر مناطق استان مرکزی مسئولیت مستقیم ندارد اما از نظر دانش هواشناسی و اقداماتی چون تحلیل و پردازش داده ها آمادگی کامل دارد تا اطلاعات لازم را در اختیار توانیر قرار دهد اما در نهایت این شرکت توانیر است که باید با پژوهشگاه یا سازمان هواشناسی کشور در مورد اعمال تعرفه گرمسیری مشترکان برق به توافق و تفاهم برسد.

 مدیرکل هواشناسی استان مرکزی گفت: برای تحقق اعمال تعرفه برق مشترکان استان به خصوص ساوه با نرخ گرمسیری هم شرکت توانیر استان مرکزی و هم توانیر کشور می توانند با پژوهشگاه یا سازمان هواشناسی کشور رایزنی کنند تا مردم استان از مزایای آن بهره مند شوند.

تعداد بازدید: 234
امتیازدهی
:0 :0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به اداره كل هواشناسي استان مركزي ميباشد.
Powered by DorsaPortal