اداره کل هواشناسی استان مرکزی
En
                                                                       شعار سال 2020 سازمان جهانی هواشناسی : اقلیم و آب 
۱۳۹۹ پنج شنبه ۹ بهمن
دیدار مدیرکل هواشناسی استان مرکزی با استاندار 1399/10/18
دیدار مدیرکل هواشناسی استان مرکزی با استاندار

امان محمد کمالی مدیرکل هواشناسی استان به همراه معاون توسعه و پیش‌بینی، معاون فنی و شبکه ایستگاه‌ها و رئیس اداره توسعه مدیریت و منابع با حضور در محل استانداری مرکزی با سیدعلی آقازاده استاندار مرکزی دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان مرکزی، کمالی در تشریح اقدامات انجام شده و برنامه‌های در دست اقدام اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: با تلاش شبانه‌روزی همکاران در ادارات و ایستگاه‌های مختلف استان، این اداره کل جزء سه رتبه برتر کشور در فرا داده و کنترل کیفی گزارشات می‌باشد و این موفقیت‌ها مرهون تلاش تیمی و پشتکار کارکنان است.

وی افزود: تکمیل و احداث ساختمان اداره هواشناسی شهرستان فراهان با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد ریال دارای 80 درصد پیشرفت فیزیکی است که به حول و قوه الهی پس از اتمام دیوار کشی و تأمین تجهیزات اداری در هفته دولت 1400 قابل افتتاح خواهد بود.

کمالی با بیان اینکه برای احداث ایستگاه هواشناسی کشاورزی ساوه از محل توافق سه جانبه، اعتباری بالغ بر 6 میلیارد و 500 میلیون ریال پیش بینی شده است، گفت: در این خصوص نقشه‌های مورد نظر از سازمان هواشناسی اخذ و در اختیار اداره کل راه و شهرسازی به عنوان مجری پروژه قرار گرفته، ضمن اینکه پیمانکار پروژه نیز مشخص شده است.

وی تصریح نمود: به منظور بهسازی و جابجایی ایستگاه هواشناسی فرودگاهی اراک، نقشه‌های مورد نظر از سوی سازمان هواشناسی کشور اخذ و در اختیار اداره کل راه و شهرسازی به عنوان مجری پروژه قرار گرفته است و برای این پروژه در سال 1399 از محل توافق سه جانبه 7 میلیارد ریال اعتبار استانی پیش بینی شده است.

کمالی ادامه داد: با هدف افزایش ضریب نفوذ هواشناسی و اجرای منویات مقام معظم رهبری (مد‌ظله‌العالی) در سال جهش تولید، یک قطعه زمین در روستای امان آباد شهرستان اراک از طریق اتحادیه گلخانه داران برای احداث ایستگاه اقلیم شناسی و تأمین تجهیزات آن در اختیار هواشناسی قرار گرفت که به 2 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار نیاز دارد.

کمالی با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های استاندار و نمایندگان مجلس بازنگری در تعرفه‌های برق بوِیژه برای مناطق گرمسیر استان است، اظهار داشت: در این راستا پیگیری‌های لازم از طریق پژوهشگاه هواشناسی انجام شد و این پژوهشگاه در قالب تفاهم نامه و در صورت طرح موضوع توسط شرکت توانیر به عنوان دستگاه متولی، آمادگی خود را جهت انجام طرح با ارائه پروپوزال برای سراسر کشور اعلام نموده است. 

آقازاده استاندار مرکزی ضمن تشکر و قدردانی از زحمات و تلاش های مجدانه مجموعه هواشناسی استان با بیان اینکه مشکلات معیشتی کارکنان این اداره کل و سایر دستگاه‌های اجرایی استان ملموس می باشد، تاکید کرد: این موضوع در مجموعه استانداری مرکزی به طور جدّ در بخش های مختلف پیگیری می‌شود.

در پایان استاندار مرکزی یادآور شد: تلاش ما و سایر همکاران، حمایت از فعالیت‌ها و اقدامات ارزنده مدیران و کارکنان اداره کل هواشناسی استان مرکزی است و موضوع تأمین خودروی عملیاتی، خرید ویدیو وال و تأمین اعتبار ایستگاه اقلیم شناسی امان آباد در کمیته تخصیص استان طرح خواهد شد و امیدوارم به نتیجه برسد.

 
 
 

 

تعداد بازدید: 144
امتیازدهی
:0 :0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به اداره كل هواشناسي استان مركزي ميباشد.
Powered by DorsaPortal